۲۹ شهريور ۱۳۸۹
توپ فتوکینای 2010، آماده شلیک!
DSC_6403.JPG

امروز روز قبل از شروع رسمی نمایشگاه، مخصوص خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها بود. از صبح خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها در مرکز خبری نمایشگاه حضور می یافتند و پس از ثبت نام و ارایه کارت، اجازه ورود به مرکز خبرنگاران برای آنها صادر می‌شد.


DSC_6397.JPG


در بخش خبرنگاران تمامی امکانات لازم برای پوشش خبری این اتفاق بزرگ فراهم شده است. از کامپیوتر و کاتالوگ محصولات تا آخرین اخبار و مقالات مربوط به نمایشگاه که مرتب در قفسه های ویژه قرار داده می شود.

DSC_6412.JPG

محوطه نمایشگاه هم که تا دیروز هنوز قابل باور نبود که قرار است تا دو روز دیگر  اتفاقی در این وسعت و عظمت در آن روی دهد، کم کم شکل می گیرد و نشانه ها  و نمادهای نمایشگاه در جای جای آن نصب می شود.

DSC_6482.JPG

در روز خبرنگاران شرکت های مختلف با برگزاری کنفرانس های خبری سعی در معرفی محصولات و جلب توجه خبرنگاران برای پوشش بهتر اخبار خود دارند.


DSC_6447.JPG

برای معرفی بهتر نمایشگاه دو  تور گردش در نمایشگاه برای خبرنگاران پیش بینی شده بود و در دو نوبت صبح و عصر خبرنگاران را برای بازدید از بخش های مهم نمایشگاه همراه با گوینده انگلیسی زبان در غرفه ها می‌گرداندند. غرفه داران نیز با معرفی محصولات جدید به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دادند.


DSC_6433.JPG

همانطور  که در مقاله رویکردهای تکنولوژی در فتوکینا 2010 (+) ذکر شده بود، روند تکنولوژیکی تصویر سازی دیجیتال اکنون به رشد و بلوغ سخت افزاری لازم رسیده است و اکنون بیشتر در زمینه استفاده بهتر و سریعتر از عکس و امکانات هوشمند دوربین ها برای راحتی و دقت بیشتر عکاسی متمرکز شده است. یکی از موضوعات داغ و پر سر و صدای تصویر سازی دیجیتال در سال 2010، تصاویر سه بعدی است که فوجی به عنوان یکی از پیشتازان این عرضه با ارایه دوربینی کوچک و سبک، عکس و فیلم های سه بعدی خیره کنننده‌ای می‌گیرد. با این تکنولوژی باز هم فاصله بین واقعیت و مجاز کمتر شده و تصاویر بعد و عمقی واقعی می‌یابند و بیننده را در حیرت فرو می‌برند.


DSC_6451.JPG

دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای نیز با ورود به عرصه ویدیو، در حال تبدیل شدن به دوربین‌های فیلمبرداری با کیفیت و قابل اعتمادی هستند که عملا انتظار می‌رود در چند سال آینده، فیلمبرداری دیجیتال  را متحول کرده و مرز بین دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری را کاملا بردارند.  ضمن این که رویای داشتن دوربین‌های حرفه‌ای فیلمبرداری سینمایی را برای همه با بودجه‌ای اندک تاویل کنند.


DSC_6446.JPG

از بعد کاربران غیر حرفه‌ای نیز در نمایشگاه امسال شرکت‌های مختلف نهایت سعی خود را بکار برده‌اند تا بتوانند هر چه بیشتر جای خود را در زندگی روزمره همه باز کنند. با این هدف، سازندگان و طراحان دوربین‌های دیجیتال‌ به تمام زوایای قابل تصور سرک کشیده و از هر نوع ابتکار و ترفندی برای جلب توجه خریداران استفاده کرده‌اند. از این جمله تولید جلد‌های متنوع و مختلف برای دوربین‌های خودکار فشرده است که کاربر می‌تواند مطابق سلیقه خود  انتخاب کرده و هر از چند گاهی جامه جدیدی بر دوربین خود بپوشاند.


DSC_6462.JPG

یکی دیگر از موضوعات مطرح در نمایشگاه فتوکینا 2010، روی آوردن و مانور شرکت‌ها بر روی دوربین‌های SLR کوچک اغلب با تکنولوژی میکرو چهار سوم و با امکانات جانبی متنوع  و کیفیت و سرعت بالا است. شرکت‌های مختلف با مقایسه ابعاد، وزن و قابلیت‌ دوربین‌های خود با دوربین‌های حرفه‌ای، مزیت‌های  محصول خود را به رخ بازدید کنندگان می‌کشند.

ویدئو لحظه ها [ ۰۲ مهر ۱۳۸۹ ]

با سپاس و درود فراوان
ضمن تقدیر و تشکر فراوان از گزارش جذاب و مفید شما دوست عزیز .
برای بار دوم از گزارش جذاب شما بهره میبریم
با ارزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی .
اگر اجازه بدین برای دوستان در f b به اشتراک بگزاریم .

خدا قوت / بدرود


یاسین [ ۳۰ شهريور ۱۳۸۹ ]

سلام
جناب شهبازی و کهنسال عزیز خسته نباشید
منتظر گزارش شماییم


احسان قنبری فرد [ ۳۰ شهريور ۱۳۸۹ ]

سلام و خسته نباشید ..
خسته نباشید که مسلما خستگی از تنتون با حضور در این نمایشگاه از بین خواهد رفت..
گزارشهای شما بسیار ارزشمند ، جذاب و دیدنی است ..
خصوصا با عکسهای زیبای شما .. دیدنی تر میشوند و حضور مجازی ما را در نمایشگاه میسر می سازند..
مطمئنا برای بسیاری از دوستان ارزشمند و دیدنی است ..

هر روز در انتظار گزارش زیبا و جدید شما عزیز هستیم ..

دست مریزاد ... خدا قوت ..


محمد رضا گودرزی [ ۳۰ شهريور ۱۳۸۹ ]

جناب شهیازی
از گزارشات دقیق و جذابی که ارسال می کنید کمال تشکر را دارم


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.